OKUL ÖNCESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OKUL ÖNCESİ

TÜM OKUL ÖNCESİ EĞİTİMCİLERİNİ VE EĞİTİMCİ ADAYLARINI BEKLİYORUZ...

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Mesleki Eğitim Öğrencisi Kitap Ücretini Kendi Ödeyecek

YazarMesaj
admin
Admin
admin

Mesleki Eğitim Öğrencisi Kitap Ücretini Kendi Ödeyecek Empty
MesajKonu: Mesleki Eğitim Öğrencisi Kitap Ücretini Kendi Ödeyecek   Mesleki Eğitim Öğrencisi Kitap Ücretini Kendi Ödeyecek Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 15:51

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Eğitime Önem Verdiğini Açıklamasına Karşın, Bu Öğrencilerin Kitap Ücretlerini Dahi Ödemekten Vazgeçti.
Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Eğitime Önem Verdiğini Açıklamasına Karşın, Bu Öğrencilerin Kitap Ücretlerini Dahi Ödemekten Vazgeçti. Bakanlık, İnternet Ortamına Aldığı 10. Sınıf Mesleki Eğitim Kitaplarının Basımlarını Artık Karşılamayacağını, Kitap Basım Ücretlerinin Okul -Aile Birliği, Çevre İmkanları, Sponsorluk Hizmetleri ve Benzeri İmkanlarla Karşılanmasını İstedi.
Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, 10.sınıf mesleki eğitim öğrencilerinin kitaplarının dağıtımına ilişkin olarak 10 Kasım 2006 tarihli Modüler Program Uygulamaları Hakkında Açıklamalar genelgesini yayınladı. Bakanlık, yeni uygulaması ile, daha önce kendi bütçesi ile karşıladığı 10. sınıfların kitap basım ücretlerini karşılamayacağını bildirdi. Genelgede, Proje kapsamında Bakanlığımız ve sosyal ortakların katılımı ile hazırlanan 42 alana ait 10´uncu sınıf modülleri, uygulamanın ilk yılı olması ve modüllerin ilk defa yaygın olarak Eğitim öğretimde kullanılacak olması nedeniyle internet ortamında yayımlanmıştır. Basım, Yayım ve dağıtım hakkı Milli Eğitim Bakanlığına ait olan bu modüllerin okul Müdürlüklerince, internetten indirilmesi, öğrenci sayısı ve modülü okutacak öğretmen sayısı kadar çoğaltılarak dağıtılması gerekmektedir. Çoğaltma işlemi, okul-aile birliği, çevre imkanları, sponsorluk hizmetleri ve benzeri imkanlardan yararlanılarak gerçekleştirilecektir denildi.

-MEB, ÖĞRENCİLERİN KİTAP ÜCRETİNİ KARŞILAMAYACAK-

Mesleki ve teknik eğitim yapan okullarda sadece bir sınıfta onlarca derse ait yüzlerce modül bulunuyor. Diğer okullarda öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı yapılırken mesleki eğitimde bu yıl öğrencilerin kitap basım ücretleri dahi karşılanmayacak. Mesleki eğitim okullarını modül yazımları ise hala devam ederken bu nedenle geçen yıl basım ücretlerine ödenek ayıran Bakanlık, bu yıl ise ödenek vermekten de kaçındı.
http://okuloncesi.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Özel Okul Öncesi ve Etüd Eğitim Kurumları Birliği Derneği Tüzüğü ( OKİCAMIZI SANMIYORUM AMA BELKİ LAZIM OLUR DİYE =)